Atsimenu kaip labai nustebau sužinojusi, kad italai, iš kur ir kilo makaronai, į makaronų tešlą nepila vandens, nededa druskos. Jie tiesiog ant medinės lentos daro tešla: pripilą miltų, padaro duobutę ir įmuša keletą kiaušinių. Tuomet viską pradeda atsargiai plakti, kol tešla nepasidaro minkoma. Kai kurie italai į tešlą pila alyvuogių aliejų, bet tikri guru šito nepataria, nes tipo užsidaro makaronu „poros“ ir pasta nepatenka į makaronų vidų. Nuo to laiko darau tik pagal šį receptą naminius makaronus, beje labai puikiai tinka ir koldūnams :) Makaronai gaunasi labai elastiniai, tempiasi, o išvirus skonis labai skiriasi nuo pirktiniu. O jei apibarstyt sūriu ar paskanint pasta, bent ir iš žalumynų pagaminta pesto, gaunasi pasakiškas patiekalas
Taigi, mums reikės:
500g Extra miltų (karališkieji miltai, 415)
5 kiaušinių
Aš darbą sau palengvinu, tešlą darau kombaine, jis gerai išmaišo, o aš tik pabaigiu minkyt, nes šitiem makaronam reikia ko daugiau minkymo, tampymo, kad ko daugiau išsiskirtu glitimas. Suprast ar tešla jau paruošta galima iš jos tekstūros, ji turi būt šilkinė, elastinė. Kai tešla bus paruošta, duodam jai pailsėt, statom bent pusvalandžiui į šaldytuvą uždengus maistine plėvele kad neapdžiūtu.
Dabar pats sunkiausias darbas, reikia ko ploniau iškočiot tešlą. Imam maždaug kumščio dydžio gabaliuką ir kočiojam maždaug iki 2-3mm storio, kas turi mašinėle, dar lengviau, svarbu pradedant nuo storiausios padalos mažinant, tešlą ir volus apibarstyt miltai ar manais. Iškočiotą tešlą gerai apibarstom, sulenkiam per puse, dar karta gausiai apibarstom ir vėl sulenkiam, tada žymiai patogiau pjaustyt ir gausis ilgi itališki makaronai. Aišku galima kočiot ir mažesnius gabaliukus, tada gausis trumpesni makaronai ir pjaustant nereikės užlenkinėt, bet čia jau skonio ir patogumo reikalas :)
Viskas, pagamintus makaronus galima džiovint, šaldyt arba iškarto virt, skanaus:)
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą